Wybór nazwy, domeny i hostingu

Jeżeli firma aktywnie działa w Internecie, to powinna posiadać nazwę w domenie, a domena powinna być nazwą firmy. Wybierając nazwę sklepu internetowego powinno się wziąć pod uwagę takie warunki, jak: oryginalność, nawiązanie do oferty oraz długość.

Jeżeli firma aktywnie działa w Internecie, to powinna posiadać nazwę w domenie, a domena powinna być nazwą firmy.

Wybierając nazwę sklepu internetowego powinno się wziąć pod uwagę takie warunki, jak: oryginalność, nawiązanie do oferty oraz długość.
Nazwa sklepu nie powinna w żaden sposób kojarzyć się z nazwą konkurencji, ażeby nie robić jej dodatkowej reklamy. Należy zadbać o to, by nazwa sklepu w pełni oddawała kompletny zakres oferowanych przez niego usług. W taki sposób potencjalni klienci bez większych wątpliwości skojarzą go z produktami, jakich potrzebują. Z kolei jeśli chodzi o długość, to powinna być ona jak najkrótsza, ale jednocześnie niezwykle chwytliwa i ciekawa.
Wiele znanych marek postępuje właśnie w ten sposób, że ich główna domena jest logotypem. Sposobem o którym mowa są szanse na to, iż potencjalni klienci zapamiętają adres sklepu. Jest to idealne rozwiązanie dla nowopowstającego sklepu, jak ma to miejsce w przypadku opisywanego sklepu internetowego.

Poza domeną, na której najbardziej powinno nam zależeć, należałoby zarejestrować też inne, dostępne rozszerzenia,

co zwiększy zabezpieczenie sklepu przed cybersquattingiem w sieci, a także przyczyni się do tego, że jeśli potencjalni klienci pomylą rozszerzenie, to tym samym przejdą na naszą stronę. Domena internetowa składa się z dwóch głównych elementów, tj. z nazwy i rozszerzenia. Przy wyborze nazwy domeny powinno się pamiętać o tym, aby była ona zarówno łatwa do zapamiętania, jak i do zapisania. Na początku warto zarejestrować kilka domen, ażeby mieć pewność, że klienci dobrze trafią. Można także mieć rozszerzenie regionalne bądź funkcjonalne oraz polskie.
Należy dodać, że domena powinna być krótka i kojarzyć się z ofertą sklepu. Z reguły nazwa domeny to nazwa sklepu, w związku z czym najlepiej sprawdzają się nazwy łatwe zarówno w zapisie, jak i w wymowie.
Hosting jest usługą, w ramach której wykupuje się kawałek miejsca na serwerze, dzieląc serwer wspólnie z innymi użytkownikami. Podczas wyboru holdingu powinno się zwrócić uwagę na pojemność oraz transfer. Ważna jest również ilość dostępnych baz i domen do podpięcia. Tak naprawdę profesjonalny hosting jest jedną z najważniejszych rzeczy, o jakich powinno się pamiętać przy zakładaniu sklepu internetowego.

Sprawdź Naszą ofertę!