Dodatkowe Możliwości

Na tej podstronie znajdziesz opis najważniejszych usług i funkcji w jakie może być wyposażony twój przyszły sklep lub strona internetowa. Wyszukiwarka Google ma ponad 90% rynku dlatego w większości skupiam się na jej usługach i pod nią optymalizuje projekty które tworzę.

Google Moja Firma i Mapy Google

Na życzenie do każdej nowo stworzonej strony internetowej i sklepu zakładam i konfiguruję konto wizytówkę w Google Moja Firma i Mapach Google. Moja Firma to usługą, która zdecydowanie może zwiększyć widoczność firmy/marki w wynikach wyszukiwania. Największy pożytek z tej usługi mogą osiągnąć małe i średnie firmy – poprzez zwiększenie widoczności w wyszukiwarce na zapytania lokalne oraz związane z samą działalnością. W szczególności dla małych firm Google Moja Firma może stanowić najważniejszy element reklamy firmy w wyszukiwarce Google. Osoby bez działalności również mogą korzystać z programu a co ważniejsze usługa jest darmowa.  W przypadku reklamy Ads poprzez połączenie Google Moja Firma z kontem Google Ads istnieje możliwość rozbudowania reklamy o rozszerzenie lokalizacji i wyświetlenie tym samym w treści reklamy tekstowej adresu firmy.

 

Google Analitycs

Google Analitycs to obecnie najlepsza darmowa aplikacja do analizy statystyk serwisów www. Program odpowiada na pytania: co użytkownicy robią na twojej stronie, ilu użytkowników korzysta z witryny, jakie treści są najpopularniejsze, skąd użytkownicy wchodzą na stronę i czy wykupione reklamy przynoszą rezultaty.

Najważniejsze możliwości Google Analytics:

  • generowanie około 70 rodzajów raportów dotyczących ruchu internetowego
  • tworzenia segmentów internautów według źródła ruchu lub zachowania na stronie

Google Ads dawniej AdWords

Google AdWords które właśnie zmieniło nazwę na Google Ads to aplikacja reklamowa która pozwala na wykupienie i wyświetlanie linków sponsorowanych w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki Google i na witrynach współpracujących w ramach innej aplikacji reklamowej Google AdSense którą opisuję trochę niżej. Google Ads pozwala na precyzyjne określenie grupy docelowej, a także umożliwia różne formy rozliczeń w zależności od akcji wykonanej przez użytkownika. Dzięki temu możesz docierać do grona odbiorców, na którym faktycznie Ci zależy! Sprawdź jakie inne korzyści daje ten system reklamowy dla Twojej firmy!

Google Adsense

Google Adsense to narzędzie reklamowe dzięki któremu możesz umieszczać na swojej stronie kontekstowe reklamy tekstowe, bannery oraz reklamy wideo i zarabiać na tym! Podajemy miejsce, w którym na stronie znajdzie się reklama, a Google robi resztę za nas. Reklama zazwyczaj będzie dopasowana do naszej strony www pod względem treści. W reklamach będą pokazywane marki które wykupiły Google AdWords. Zapisanie się do sytemu nie jest zbyt skomplikowane, później wystarczy, że umieścimy na naszej stronie specjalny kod HTML dzięki czemu potwierdzimy że to nasza witryna i jesteśmy gotowi do zarabiania pieniędzy.

wordpress woocommerce sklep internetowy

System Zarządzania Treścią CMS

Zaraz po skończeniu pracy nad Twoją witryną i dodaniu jej do indeksu Google przydzielam dostęp do CMS WordPress z motywem Woocommerce. System zarządzania treścią to bardzo ważne narzędzie dzięki któremu możesz samodzielnie bez znajomości zasad programowania dodawać nowe materiały na swoją stronę internetową. System zarządzania treścią w skrócie CMS to oprogramowanie pracujące w przeglądarce które pozwala na aktualizację i rozbudowę strony internetowej o nowe teksty i materiały np. wideo czy zdjęcia przez osobę nietechniczną która nie zna się na projektowaniu stron www. Dzięki łatwej graficznej nawigacji i podpowiedziom programu dodanie nowych materiałów do strony i jej późniejsza publikacja są bardzo proste. Wszystko to oczywiście w języku Polskim. W dowolnym czasie można dokonywać aktualizacji i wprowadzać zmiany, dzięki czemu Twoja strona może stać się bardziej znana, a jej pozycja w rankingach Google będzie rosnąć.