SEO i SEM
Search Engine Marketing

Marketing internetowy staje się coraz ważniejszy w promocji współczesnych firm. W dzisiejszych czasach praktycznie każda szanująca się organizacja posiada swoją stronę internetową, dzięki której chce oddziaływać na swoich klientów oraz informować ich o swoich produktach i świadczonych usługach. Aby strona www stała się dobrze widoczna w internecie, konieczne jest poprawne jej zoptymalizowanie.

Webmasterzy zajmujący się reklamą w Internecie realizują w tym celu działania z zakresu SEM i SEO. Przybliżmy więc sobie te zagadnienia i dowiedzmy się co to jest SEM i czym różni się od SEO?

SEO i SEM – Search Engine Marketing

SEM to inaczej marketing w wyszukiwarkach, to ogół działań reklamowych, które mają za zadanie podnieść pozycję danej witryny w wyszukiwarce (zarówno tych organicznych, jak i płatnych) przy użyciu wcześniej wybranych fraz i słów kluczowych, wpisywanych przez Internautów podczas szukania informacji w wyszukiwarce. W ramach reklamy w wyszukiwarkach, można korzystać z kampanii płatnych linków sponsorowanych na przykład Google Adwords, pozycjonowania lub optymalizacji witryny.

Z powyższej formuły wynika, że SEM jest terminem znacznie bardziej rozległym niż SEO, które jest tylko jednym z kilku składowych wykorzystywanym w kampaniach marketingowych w wyszukiwarkach.

SEM natomiast to zasadniczy proces marketingowy, którego najważniejszym celem jest przekierowanie jak największego ruchu Internautów na wybrane strony przez aktywność SEO albo przez kupno miejsc, w których można zamieszczać linki sponsorowane i reklamy. Dzięki wykorzystaniu właściwych narzędzi reklamy internetowej SEM sprowadza zainteresowanych konsumentów na naszą stronę.

google chrome, firefox, opera, safari

Ruch SEM jest tak istotny z jednego prostego powodu – jest zorientowany na użytkowników wyszukiwarek internetowych. Internauci podczas poszukiwania informacji, wpisują przeważnie zapytania w pole wyszukiwania. Kiedy taki klient postanowi odwiedzić stronę z listy wyszukiwania lub kliknie w pole baneru reklamowego, powstaje większa możliwość konwersji. Znaczy to, że rośnie znaczenie wyświetlanych stron i reklam, dzięki temu ruch, który powstał w wyniku zastosowania postępowania SEM, jest bardziej widoczny, niż ten wygenerowany przez inne metody.

To oczywiście jeszcze nie wszystko co chciałem przekazać, dalsza część artykułu niebawem …

''Ruch SEM jest tak istotny z jednego prostego powodu - jest zorientowany na użytkowników wyszukiwarek ''

– GodWeb

Zacznij się pozycjonować.